Przedszkole nr 2 w Niemodlinie

E-mail: pp2niemodlin@op.pl

Wtorek, 14 maja 2024

Procedura kontaktów z rodzicami

1.       Niniejsza procedura ma na celu ułatwienie wzajemnych kontaktów nauczycieli z rodzicami/opiekunami oraz uwzględnienia ich w działalności wychowawczej przedszkola zawartej w przedszkolnym programie wychowawczym

2.       Kontakty rodziców/opiekunów prawnych z nauczycielami przebiegają według ustalonego i podanego na początku roku szkolnego harmonogramu , uwzględniającego:

a)zebrania z rodzicami,

b)dni otwarte w Przedszkolu

3.Rodzice,opiekunowie prawni mają możliwość kontaktów dodatkowych, poza ustalonym harmonogramem, w miarę potrzeb wynikających z aktualnych sytuacji, ale powinny one odbywać się po uprzednim ustaleniu z nauczycielem terminu i miejsca takiego spotkania.

4.Miejscem kontaktów nauczycieli z rodzicami może być jedynie przedszkole. Nauczyciele przeprowadzają rozmowy z rodzicami tylko w danym pomieszczeniu, nie na korytarzu.

5.W sytuacjach uzasadnionych wychowawczo nauczyciel organizuje spotkanie indywidualne z rodzicami, opiekunami prawnymi w uzgodnionym miejscu i terminie, poza ustalonym harmonogramem.

6.Kontakty mogą mieć charakter osobisty, nauczyciele udzielają też telefonicznych informacji o dzieciach.

7.Obecność rodziców, opiekunów prawnych na zebraniach ogólnych potwierdzana jest ich podpisem na zbiorczej liście obecności dla danej grupy.

8.Nie dopuszcza się rozmów nauczycieli z rodzicami/opiekunami prawnymi i  udzielania informacji o dziecku w czasie trwania zajęć.

9.Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące pracy przedszkola kierowane są przez rodziców, opiekunów prawnych kolejno do :

a)      Nauczyciela,

b)      Dyrektora przedszkola

c)       Rady pedagogicznej

d)      Organu nadzorującego przedszkole

10.Rodzice/opiekunowie prawni wspólnie z nauczycielami przestrzegają przyjętą procedurę w trosce o poprawność kontaktów, ich rzetelność i zadowalający poziom współpracy przedszkola z rodzicami/opiekunami prawnymi.

Brak załączników

Wytworzono:2011-07-29 00:00przez: Admin